wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 29-06-2014
ikona

Jezu, ale serio…?

(Mt 16,13-19) Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

Św. Piotr – prosty rybak i niesamowity narwaniec. W dodatku zdrajca. Potrójny. A Jezus mówi mu, że zbuduje na nim Kościół. No wybaczcie, ale to jakiś komos.

Boża logika jest inna niż ludzka…

Masz wszystko, co dla ciebie najlepsze na ten moment. Naprawdę wszystko. Choćbyś jęczał i marudził, że ci źle. To jest twoje TERAZ. Najlepsze. Stanięcie w takiej świadomości to mega wolność.

Ale, że co masz tylko drobiazgi dobra w sobie? A przecież życie składa się z drobiazgów. Jeśli nie umiemy dobrze przeżyć drobiazgów to z wielkimi wydarzeniami sobie totalnie nie poradzimy.

Ty jesteś Grzesiek, Gosia, Asia, Maciek, Justyna.. Bóg buduje z Ciebie Kościół. TERAZ.

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video