wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Męska rozkmina
Wpisał:adminicdmstracja Data: 01-05-2013
ikona

JAKIM JESTEM UCZNIEM?

Ewangelia wg św. Jana 13,31-33a.34-35.

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz uwielbiony, a w Nim został Bóg uwielbiony. Jeżeli Bóg został w Nim uwielbiony, to Bóg uwielbi Go także w sobie samym, i zaraz Go uwielbi. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię, dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

„Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

Jezus dziś wskazuje co robić, by być prymusem w Jego szkole – wzajemnie się miłować. Nie trzeba wkuwać traktatów teologicznych, czy być znawcą Biblii, ale kochać. Jak już zacznę kochać, to będzie widać, że jestem uczniem Tego, który sam jest Miłością.

W apokalipsie Siedzący na Tronie, czyli Jezus, mówi: „Oto czynię wszystko nowe”. Przeminą żałoba, krzyk, trud „i śmierci już odtąd nie będzie”. W nowym świecie będą nowe prawa. I o tym prawie Jezus dziś wspomina: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie”.

Niech nadchodzący tydzień pracy i odpoczynku, będzie czasem realizowania słów psalmisty: „Niechaj Cię wielbią, Panie, wszystkie dzieła Twoje i niech Cię błogosławią Twoi święci. Niech mówią o chwale Twojego królestwa i niech głoszą Twoją potęgę.”

Szczęśliwy mąż

Grzegorz Kociuba

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video