wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności
Wpisał:adminicdmstracja Data: 20-09-2013
ikona

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi 2013

Dnia 18 października będziemy obchodzić siódmy Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.

Niech to stanie się okazją, aby wsłuchać się w krzyk 27 mln niewolników – wykorzystywanych do pracy w nieludzkich warunkach, zmuszanych do prostytucji, żebractwa, sprzedawanych jak towar albo pozbawianych życia dla pozyskania organów.

Wobec tych zatrważających faktów nie dajmy się opanować bezradności.

Zamieńmy naszą bezsilność w siłę modlitwy!

Pod hasłem „Bądź światłem w ich ciemności” zapraszamy do nocy czuwania za ofiary handlu ludźmi, wierząc, że Bóg może dotrzeć tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie – do serc ludzi wykorzystanych, a także do serc sprawców tego cierpienia.

Miejsce czuwania: Kościół pw Ducha Świętego w Lublinie.

W programie:

20.00 Eucharystia

21.00 Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem trwająca do godz. 24. oo.  Towarzyszyć będzie zespół Gospel ON

24.00 Powierzenie Jezusowi losów świata i wyznanie, że ON jest Panem Życia i historii

Można się włączyć w tę noc modlitwy przychodząc na chwilę lub pozostając na wspólnym czuwaniu cały wieczór.  Symbolem solidarności z ofiarami handlu ludźmi niech będzie zapalona przez nas świeczka wraz z wołaniem, by Jezus rozproszył wszelkie ciemności.

„Bądź z nami 18 października” to również forma profilaktyki i podnoszenia świadomości odnośnie problemu handlu ludźmi. Celom edukacyjnym i profilaktycznym służyć będą między innymi rozdawane bileciki z linkami, gdzie można uzyskać więcej informacji na temat handlu ludźmi –  jak się uchronić, jak przeciwdziałać, jak reagować w zetknięciu z ofiarami; banery z ogólnymi informacjami oraz poruszające zapiski z życia osób, które zostały uprowadzone, padły ofiarą wyzysku i różnych form współczesnego niewolnictwa.

Niech JEZUS porusza nasze serca do konkretnego podjęcia trudu budowania świata nowego, opartego na miłości i szacunku do życia.

Bądź z nami 18 Października!

Niech nie zabraknie Ciebie i Twojego światła!

Zapraszamy!

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video