wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Słowo Pasterza
Wpisał:adminicdmstracja Data: 05-01-2014
ikona

Bóg milczy? II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

„Bóg milczy”, ” Bóg do mnie nie mówi”, „Skoro Go nie słyszę to może Go nie ma…”  Tak często te i podobnie brzmiące wątpliwości towarzyszą naszemu przeżywaniu wiary. Skoro Słowo stało się ciałem, skoro Bóg stał się tak bliski człowiekowi, to czemu tak się dzieje?

Zwróćmy uwagę jak wiele treści nas otacza. Jakie mnóstwo wiadomości musimy codziennie przetrawić: informacje z kraju i ze świata, poczta, facebook, pogoda, ploteczki, itd.

Bóg  mówi delikatnie. By usłyszeć ten subtelny głos potrzeba wejścia w milczenie zewnętrzne i wewnętrzne. Gdy jednak podejmiemy się tego trudu, doświadczymy jak Słowo wypowiadane przez Boga staje się Ciałem w naszym życiu.

Jednak w punkcie wyjście odpowiedz sobie na pytanie:

Czy rzeczywiście chcesz słuchać Bożego Słowa?

ks. Grzegorz
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.(J 1,1-18)

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video