wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 21-10-2013
ikona

Adoracja w intencji osób dotkniętych handlem ludźmi- relacja

18 października, w piątek obchodziliśmy VII Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Handel ludźmi to łamanie podstawowych praw człowieka, polega na sprzedawaniu za pieniądze dzieci, kobiet i mężczyzn w celach przymusowej pracy, prostytucji bądź handlu organami. Wiąże się często z poniżaniem, przemocą fizyczną, gwałtem, zastraszaniem i odcięciem od bliskich i rodziny. Problem ten jest dziś bardzo powszechny. Szacuje się, że na świecie jest 27 mln niewolników. Również w Polsce należy on do codzienności, szacuje się że ofiarami handlarzy ludźmi staje się 15 tys. osób rocznie.

W obchody tego dnia angażują się służby policyjne, różne stowarzyszenia działające na rzecz ofiar. W tym roku nabrały one dodatkowo nowego charakteru. Z inicjatywy sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w kilku miastach w Europie ludzie dobrej woli złączyli się w modlitwie w intencji ofiar handlu ludźmi. Jednym z takich miast był Lublin, gdzie w Kościele Świętego Ducha kilkaset osób wzięło udział w modlitwie.

Akcja modlitewna rozpoczęła się Eucharystią o godzinie 20.00. Następnie do północy trwało czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które prowadziły siostry FMM oraz zespół Gospel On. W tym czasie na ulicach Starego Miasta wolontariusze podchodzili do przechodniów rozdając ulotki o problemie handlu ludźmi i zapraszając do wejścia na krótką modlitwę do kościoła. Wiele osób pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie i włączyło się w adorację. Czuwanie zakończyło się osobistym i wspólnotowym uznaniem Jezusa za Pana i Zbawiciela, a także zawierzeniem Mu siebie samych i losów ofiar handlu ludźmi.

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie nie zakończy się na tym jednym dniu, ale przyniesie owoce codziennej modlitwy i pamięci o współczesnych niewolnikach, a także przyczyni się do skuteczniejszej profilaktyki przed tym problemem.

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video