wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Aktualności z Centrum
Wpisał:adminicdmstracja Data: 18-05-2015
ikona

A to już za nami…

Oprócz piątkowych spotkań w grupach z dziewczynami, w ostatnim czasie planowaliśmy dla nich różne niecodzienne atrakcje. Oto relacje  kilku z nich, które napisali wolontariusze Odzyskać Młodość. Zapraszamy do czytania 🙂

 

Mikołajki

Jak wolontariusze i wychowanki MOW obchodzili Mikołajki? Bardzo radośnie!

Wolontariusze przygotowali dla dziewcząt niespodziankę – krótkie przedstawienie zatytułowane Święty Mikołaj – historia prawdziwa. Tematem scenek były przygody świętego Mikołaja – ale rozgrywające się we współczesnych czasach. Wystąpił tam i fryzjer, i biznesmen, i nawet mafioso… Spektakl zakończył się wnioskiem, że postać świętego Mikołaja – niezależnie od tego, w jakich żyłby czasach – jest dla nas wzorem dobroczynności i niesienia pomocy innym ludziom.

W drugiej części mikołajkowego spotkania wolontariusze i dziewczęta rozeszli się na grupy, gdzie rozdzielili między siebie słodkie upominki.

Karolina

9 grudnia – adwentowy dzień skupienia „Życie to nie bajka – ciąg dalszy”

9 grudnia w Domu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi odbył się adwentowy dzień skupienia dla Dziewczyn pod hasłem  „Życie do nie bajka- ciąg dalszy”, który prowadził ks. Michał Zybała. Osoby śledzące z uwagą poczynania programu „Odzyskać Młodość” z pewnością bez problemu odgadły, że chodzi o nawiązanie do tegorocznego obozu dla Dziewczyn, który odbył się w Wąwolnicy pod koniec listopadaJ Tym razem również było o tym, że życie to nie bajka, ale z nieco innej strony…

Tradycyjnie zaczęliśmy nasze spotkanie od integracji, na której nie mogło zabraknąć wręcz kultowej zabawy w zamki i księżniczki Po części integracyjnej połowa Dziewczyn zwiedzała muzeum a połowa oglądała bajkę zaproponowaną przez ks. Michała. Kiedy już wszystkie Dziewczyny obejrzały i muzeum i filmik, zaczęliśmy główną część spotkania – ks. Michał wygłosił konferencję, Dziewczyny miały również możliwość wysłuchania świadectw osób zaproszonych przez ks. Michała. Przekazywane treści mocno trafiły do Dziewczyn.

Po wysłuchaniu konferencji i świadectw (oraz zjedzeniu podwieczorku) przenieśliśmy się do kaplicy, gdzie odbywała się Adoracja Najświętszego Sakramentu, Dziewczyny miały również możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Po Adoracji i spowiedzi uczestniczyliśmy w Eucharystii. Podczas Adoracji i Mszy św. muzycznie posługiwał zespół Eleos (Dziewczyny i wolontariusze do tej pory wspominają ich śpiew a trzeba zaznaczyć, że sprawozdanie pisane jest z pewnym opóźnieniem…).

Po Mszy św. wspólnie zjedliśmy kolację, a później pożegnaliśmy Dziewczyny, ciesząc się z tak owocnie i intensywnie spędzonego popołudnia oraz mając nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przygotowało je ono do Świąt Bożego Narodzenia.

Sylwia

17 marca – wielkopostny dzień skupienia 

Dnia 17 marca wolontariat Odzyskać Młodość zorganizował dni skupienia dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podgłębokiem. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Lublinie.

Dni skupienia rozpoczęły się integracją – wspólnymi grami i zabawami. Następnie o godzinie 16  ks. Krzysztof Mielnik wygłosił konferencję na temat wspólnoty Kościoła. Po wysłuchaniu słów księdza uczestnicy obejrzeli przygotowaną przez wolontariuszy scenkę dotyczącą sakramentu spowiedzi. Po zjedzeniu posiłku, ksiądz Krzysztof wyjaśnił uczestniczkom dni skupienia na czym polega prawidłowe przygotowanie do spowiedzi świętej. Z tą wiedzą wszyscy udali się do kaplicy na adorację Najświętszego Sakramentu. Międzyczasie do Domu Sióstr przyjechali kapłani, by posługiwać dziewczętom w sakramencie spowiedzi. Potem nastąpiła uroczysta msza święta z procesją z darami. Dni skupienia zakończyły się wspólną kolacją oraz podziękowaniami.

Kamil

 

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video