wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Słowo Pasterza
Wpisał:adminicdmstracja Data: 31-12-2013
ikona

31 grudnia 2013. Wtorek. Siódmy dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego

Koniec roku to dobra okazaja do podsumowań, refleksji nad tym co za nami, a także moment zastanowienia się nad przyszłością. Czyż nie? Tak często słyszymy o planowaniu,  o tym jak jest ono ważne, jak wiele od nas zależy.

Wszystko pięknie, ale gdzie w tym wszystkim jest Pan Bóg?

Ktoś powiedział, że jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga to opowiedz Mu o swoich planach. Wiem, że to tylko tylko żart i naprawdę widzę wartość planowania czasu. Myślę jednak, że przed wszelkim planowaniem, zamierzaniem, ustalaniem strategii, powinny znaleźć się:

1. Pytania: „Jaka Panie Boże jest Twoja wola?”  ”W jakim kierunku, ku jakim horyzontom pragniesz mnie w tym nowym roku poprowadzić?”

2. Decyzja: „Bądź wola Twoja, a nie moja”

ks. Grzegorz

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz /posłanym/, aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.(J 1,1-18)

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video