wstazka
Kościół Świętego Ducha
Strona główna -> Niedzielne Rozkminy
Wpisał:adminicdmstracja Data: 09-09-2013
ikona

3 x R

(Łk 14,25-33) Wielkie tłumy szły z Jezusem. On zwrócił się i rzekł do nich: Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem. Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć. Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem.

Rozum. Ostatnio jednym moich ulubionych powiedzeń jest zdanie: Bóg bazuje na naturze rozumnej. Po to ci go dał, abyś go używał/a. A skoro nie używasz – to nie krzycz „Gdzie był Bóg?”, kiedy swoim działaniem zrobisz sobie kuku albo skrzywdzisz innego człowieka. Dostałeś pakiet -wolną wolę i rozum. Pamiętaj o tym.

Rozsądek. Mierz siły na zamiary, bądź rozsądny/a. Używaj wyżej wymienionego rozumu. To nie chodzi o to, by gasić Bożych szaleńców. Ale czasem granica między Bożym szaleństwem a ludzką głupotą jest naprawdę cienka. Znasz owoce Ducha? To sobie je przypomnij. Jesteś Bożym wariatem czy zwyczajnym szaleńcem?

Radykalizm. Wybierz i miej odwagę ponieść konsekwencje tego wyboru. Wejdź w relacje całym sercem, znajdź swoje pasje i realizuj się w nich, spełniaj swoje marzenia. A w tym wszystkim pamiętaj, że Bóg wcale nie musi być na 1 miejscu. ON ma być we wszystkim, pozwól mu na to. Może zechce byś wyrzekł się wszystkiego, nie bój się. On sam wystarczy. Naprawdę.

Ewa Łaskarzewska

Podziel się na:

Komentarze
Przejdź do:
aktualności dla ducha video